אבטחת מידע

אלדר לב - רן | מנטור, מומחה בניהול משברים, יועץ עסקי טכנולוגי בכיר
גורם לדברים לקרות!

אבטחת מידע

המידע הדיגיטלי הפך להיות חלק מחיינו, הן בעבודה והן בחיינו האישיים. מידע השמור בחברה הוא הנכס המשמעותי ביותר שלה, ועליו יש להגן ולשמור עם המערכות הטכנולוגיות הטובות והמתקדמות ביותר. מערכות אלו כוללות בין היתר תוכנה וחומרה חדישות. זאת כדי להבטיח שעבודתם של העובדים בחברה, תהיה על המערכות המעודכנות ביותר מבחינה טכנולוגית.

אבטחת מידע וסייבר: חברות בתחום

לפניכם מספר חברות מתחום אבטחת מידע וסייבר אשר צועדות בראש הקדמה הטכנולוגית בכל הקשור לתחום זה.
• צ'ק פוינט – אחת מהחברות הגדולות ביותר בעולם שיצאו מישראל בתחום אבטחת המידע. כיום אין כמעט אף ארגון בלי פריט אבטחה אחד של צ'קפוינט. החל מפיירוול ועד למערכות מתקדמות וחדישות בחוד החנית הטכנולוגית.
• טראסטייר – חברת סטארטאפ ישראלית שגדלה ונמכרה לIBM בסכום הנאמד מעל 600 מיליון דולר אשר מעניקה אבטחה בעיקר בתחום הבנקאות.
• PERSAY – חברה ישראלית נוספת אשר נמכרה לענקית הטכנולוגיה ניואנס האמריקאית, חברה אשר מתמחה בתחום אבטחת מידע של VOICE BIOMETRIC גם היא מעניקה את שירותיה בתחום הבנקאות וצבאות ברחבי העולם.
• פאלו אלטו נטוורקס חברת אבטחת מידע גם כן, רוכשת הרבה מאוד רכישות של חברות כאלו בישראל, החברה חלוצה בתחום טכנולוגיות הענן ועוד.

אבטחת מידע: כל מה שחשוב לדעת

אבטחת מידע תפקידה הוא להגן על מערכות המחשב הקיימות בעסק, בחברה או בארגון ולהטיח את שלמותה מפני סכנות ונזקים. ישנם לא מעט אמצעים שעימם תוכלו לעשות זאת, הינה הם לפניכם:

אנטי וירוס
תוכנות אנטי וירוס מונעות את החדירה של תוכנות זדוניות לתוך מחשבי החברה. את התקנתן יש לבצע על השרתים ותחנות הקצה, זאת במטרה לספק את ההגנה המיטבית מפני מקרים כמו גניבת מידע והצפנת כופר. בנוסף, משום שהגורם האנושי הוא זה שבגללו מתרחשות טעויות המובילות לפרצת אבטחה, התקנתו של אנטי וירוס על המחשב, מסייעת למנוע מעובדים שאינם בקיאים בתחומים טכנולוגיים לבצע את הטעויות הללו אשר עלולות לאפשר לגורמים עוינים לחזור אל הרשת. בנוסף, אפשר להשתמש בתוכנת אנטי וירוס eset, אשר מתעדכן על בסיס יומי ובכך מעניק הגנה מקסימלית לרשת המחשב הפנימית שלכם.

מצלמות אבטחה
היבט חשוב לא פחות בתחום האבטחה על החברה הוא שימוש במצלמות אבטחה. אלו מצלמות את כל המתרחש במתחם. החל מהמשרדים דרך החללים הפנימיים הקיימים במבנה וכלה באזורים החיצוניים המקיפים את המתחם והחנייה. תוכלו להתקין מצלמות שיאפשרו לכם צפייה בזמן אמת, ובנוסף, כאלו הכוללות גם הקלטה ותיעוד של הנעשה עבור בקרה עתידית במקרים שונים כמו פריצה לדוגמה. כיום תוכלו לבחור במצלמות במעגל סגור או במצלמות מתקדמות המציעות חיבור לרשת ושמירת המידע על הענן, כמו גם תיעוד של כל המצולם בזמן אמת גם כאשר אתם מחוץ למשרד ובכל מקום שממנו תתחברו.

VPN
התקנתו של VPN מיועדת במצבים של עובדים המעוניינים להתחבר אל רשת החברה מביתם או ממקומות אחרים שאינם המשרד. להתקנה של VPN ישנם מספר יתרונות:
• תוכנת VPN מייצרת הגנה ברשת החברה, ובכך לאפשר לעובדים אלו להתחבר אליה מרחוק באופן מאובטח, ממש כפי שהיו במשרד משתמשים ברשת הפנימית.
• בנוסף, VPN מאפשרת את חיבורן של שתי חברות נפרדות בחיבור הנקרא – Site to Site, המצוי גם הוא בטכנולוגיה זו.
• יתרון נוסף הוא ש-VPN מונע אפשרות של האזנות לתקשורת המוצפנת על ידי תוכנות חיצוניות על ידי החיבור המאובטח.

אבטחת מידע, הטמעת מערכי גיבוי

כשמדובר באבטחת מידע יש צורך ביותר מרק שמירה על המידע אלא גם לגבות אותו בכל יום. בכל חברה נערכים שינויים בתוכנות השונות של החברה מידי יום. לתוכנות כגון: הנהלת חשבונות, מאגרי לקוחות, מסמכים חשובים ומידע נוסף יש חשיבות לאין ערוך ומכאן הצורך גם בגיבוי. תוכלו להשתמש בשרתי NES והטמעת מערכי גיבוי אוטומטיים אשר יחסכו לכם זמן רב ויבטיחו שכלל המידע שנשמר במהלך היום, לא יאבדו עקב מצבים בלתי צפויים, כמו תקלה טכנית, הצפה, רעידת אדמה או שרפה. בנוסף, חשוב לגבות את כל המידע בענן, ולהגדיר מיהם בעלי התפקידים שיש ברשותם הרשאות לבצע שינויים. זאת כדי למנוע מעובדים שאינם מורשים להיחשף אל מידע רגיש וסודי של החברה.

אבטחת מידע, נתבים וחומות אש

פתרונות נוספים של אבטחה מתמקדים גם בשינויים הנעשים בחומרה הקיימת, למשל התקנת נתבים המאפשרים הן חיבור לאינטרנט והן פיצול למספר משתמשים רב. תוכלו להתקין נתב אלחוטי או לבחור בנתב קווי. מומלץ להתקין חיבור נוסף שישמש אתכם כגיבוי בעת הצורך במקרים שהם עלולה להתרחש נפילת תקשורת למשל. אם אתם מעוניינים בשמירה מקסימלית, מומלץ כי תתקינו גם נתבים וגם חומות אש אשר יגבילו את הגישה מתוך הארגון לאתרים שונים שעלולים להסב לכם נזק, ובנוסף ליצור שכבת הגנה הפוכה שתאפשר הגנה על הרשת גם מחוץ לחברה.

מהו מגן סייבר ומדוע אתם זקוקים לו?

מגן סייבר תפקידו למעשה הוא להיות אחראי על הגנת המידע, קנייניה הרוחניים ונכסיה האלקטרוניים של החברה. בנוסף עליו למנוע את גישתם של עובדים שאינם מורשים למערכות המחשוב של החברה, כמו גם למנוע גניבות, השחתות, מצבים שבהם תתקיים דרישה לכופר ועוד. מגן סייבר צריך להיות בקיא בכל הקשור למבני מערכות הפעלה, לדעת כיצד לנתח היכן סיכונים עלולים להיווצר, עליו להתמצא בסביבות שונות, להבין באילו דרכים ינסה ההאקר לפרוץ לרשת החברה ועליו להכיר את מנגנוני ופרוטוקולי התקשורת בחברה. אך לא בזה תם תפקידו של מגן סייבר, בנוסף עליו לדעת לתכנן אסטרטגיות ולצמצם את הסיכון של החברה לחוות פריצה, עליו לשלוט בכלים ובטכניקות הקיימות לרשותו כדי לאפשר אבטחת סייבר מיטבית ועוד. עוד פן חשוב בתפקידו הוא מחקר של אירועי אבטחה שונים, ניתוחם והפקת הלקחים הנדרשים לשם שיפור מערכות ההגנה של החברה.

מומחה בתחום הטכנולוגיה

כאשר חברה או ארגון מעוניינים לבצע אבטחת מידע, מומלץ להם כי יפנו למומחה בתחום הטכנולוגיה אשר יוכל לסייע מתוך ידע והבנה מעמיקים בתחום. אני, אלדר לב-רן עוסק בתחום זה יותר מעשרים וחמש שנים. באמתחתי ידע רב ובקיאות בנושאים שונים ובספקטרום רחב אשר יכול להציע לכם פתרון לכל מצב שבו תתקלו, וייעוץ מקיף ומקצועי לכל שאלה או פנייה שלכם. צרו ימי קשר ואשמח לסייע לכם.

בין אם אתם צריכים לעבור למערכות חדשות ובין אם אתם צריכים לנהל משברים טכנולוגיים גדולים או קטנים בארגונכם, מומלץ לעשות זאת בליווי איש מקצוע מיומן המגיע מן התחום, בעל שנות ותק רבות אשר יוכל לתת מענה לכל בעיה שתציגו בפניו. הוא יוכל גם לקשר אתכם לספקים הנכונים בתחומכם, לאנשי מקצוע נוספים אשר יכולים לסייע לכם ולייעץ לכם לגבי המערכות הנכונות ביותר לארגון שלכם. לייעוץ והכוונה צרו קשר עוד היום בטלפון 052-4577373 או במייל eldar@el-dar.co.il ואשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

ההתמחויות שלי

ניהול יחידות עיסקיות

ניהול סיכונים תפעולים

מימוש אסטרטגיות בגופי טכנולוגיה הלכה למעשה

ניהול תיקי לקוחות גדולים

תכנון מעבר חדרי מחשב

מעבר לשרותי ענן

כתיבת מכרזים וסיוע במענה למכרזים טכנולוגים

צור קשר

פעילות באירגונים וחברות

דילוג לתוכן